H Başlık Etiketi Kullanımı ve SEO ‘daki Önemi

Daha önceden Başlıca SEO terimleri makalemizde kısaca H etiketlerinin öneminden bahsetmiştik. Bu konuda her ne kadar net olmasa da her sayfanın muhakkak bir H1 ana başlığı ve bir alt başlığı olmalıdır görüşü vardır ve bu görüş zamanla doğruluğunu kanıtlamıştır.

H başlık etiketleri birden fazladır ve kolay şekilde başlık oluşturmanıza yarar. Bunun için biraz örnek verecek olursak ;

H1 Başlık Örneği ve SEO Önemi

H2 Başlık Nasılmış

Peki ya H3 Başlık

Bu da H4 Başlık

Bir de H5 Başlık
Son Olarak da H6 Başlık


İşte size başlık örnekleri, bir yazıyı başlık yapmak için html kodları ile  <h1> Başlık Yazısı </h1> yapmanız yeterlidir. Buradaki 1 rakamı 1-6 arasında olabilir ve örnekleri yukarıdaki gibidir. Ancak bunlar net örnekler değildir çünkü css den etkilenmiş olabilir. Bir de başlığın en önemli özelliklerinden biriside elle alt satıra inmeniz gerekmez yani html de <br/> ya da &nbsp; gerektirmez.

Özet ile google amca derki her sayfanda bir ana başlığın bir de alt başlığın olsun, yoksa o sayfa pek de bir şey içermiyor olabilir.

Bir de hemen SEO tarafından önemli olan bir başlık kuralını hatırlatalım. Yazdığınız yazıda, sayfada, makalede muhakkak o başlığın 1-2 defa geçmesini sağlayınız.Bu başlık – yazı ( sayfa içeriği ) uyumu açısından çok önemlidir. Yani ben bu yazıya google seo püf noktaları diye bir başlık atsaydım çok saçma olabilirdi :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>