Elektrik Eldiveni

Elektrik işiyle uğraşan kişilerin kullandığı eldivenler aslında birkaç gruba ayrılmaktadır. Elektrik dediğimizde aklımıza çok basit şeyler gelsede akıma veya işin tipine göre farklı seçenekler vardır. Şu şekilde bunları özetleyebiliriz.

 

Elektrik eldiveni

Elektrik Ark Eldiveni

Elektrik arkına karşı kullanılan eldiven çeşididir. Eureka marka eldiven genellikle çok tercih edilmektedir. Genellikle ark ile birlikte dayanımı yüksektir. Kesilmeye ve ısı aleve karşı da dayanıklıdır. ATSM F2675 olarak sertifika sahibidir.

Bu ürünlerden en çok tercih edilen Eureka elektrik ark eldivenini Propazar dan tedarik edebilirsiniz.

Yüksek Gerilim İçin Elektrik Eldiveni

1.000 volt dan 50.000 volta kadar eldiven çeşitleri mevcuttur. Genellikle yüksek gerilim panolarında vb. tercih edilmektedirler.

Hassas İşler İçin Elektrikçi Eldiveni

Elektrik yalıtımından ziyade kablo işleri vb için uygun olan eli genel anlamda koruyan , elektrik temasından aslında korumayan pu yani poliüretan kaplı veya köpük nitril kaplı hassas iş eldivenleridir.

Antistatik İş Eldiveni

Antistatik özelliğine sahip belgeli ve genellikle elektrik işlerinde tercih edilen eldiven çeşitleridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>