yangın battaniyesi

Yangın Battaniyesi

Yangın Battaniyesi Nedir?

Yangın battaniyeleri; sıvı veya gaz, parlayıcı veya patlayıcı zararlı maddelerin veya elektrik kontağından çıkan yangınlarda ve başka sebeplerden dolayı çıkacak yangınlarda ilk müdahale,kurtarma ve kaçış amaçlı kullanılabilir. Ayrıca yangın battaniyesi ile kaynak battaniyesi de çok benzer özelliklere sahiptir. Bazen kaynak battaniyesi yerine yangın battaniyesi bazen ise yangın battaniyesi yerine kaynak battaniyesi kullanılmaktadır.

Yangın Battaniyesi Ne İçin Kullanılır ?

Kaynak battaniyesi olarak düşünüldüğünde bir noktada kaynak yapıyorsunuz ve altta veya çevrede yanabilecek malzemeler var. Bu battaniye ile o çevreyi kapatırsanız battaniye yanmayacağı için çevre korumada çok ciddi fayda sağlayacaktır.

Yangın Battaniyesi Nasıl Kullanılır ?

- Asılı pozisyonda cırt cırt kısmını çekerek çantayı açın ve yangın battaniyesini çıkartın.

- Battaniyeyi iki ucundan tutun ve battaniye ile kendinizi koruyarak yangına doğru gidin

- Battaniye yangına ve yanan materyallere doğru uzatılmalıdır ve yangını desteklememesi adına hava girdabı yaratmaktan kaçınılmalıdır.

- Battaniyenin yanan materyaller üzerine sıkıca sarıldığından mümkün olduğunca emin olun, havanın sızmadığından mümkün olduğunca emin olun ve battaniyenin dış yüzeyini mümkün olduğunca gevşek tutun.

Yangın Battaniyesi Nereden Satın Alabilirim?

Yangın battaniyesini en uygun fiyatlar ile hazır olarak PROPAZAR ‘dan alabilirsiniz. Ayrıca yangın battaniyesi istediğiniz ebatlarda da üretilebilmektedir. Yangın battaniyesi en uygun fiyat ile PROPAZAR ‘da

Yangın Battaniyesi Sertifikaları Nelerdir?

TS EN 1869 : Bir kişi tarafından pişirme yağı yanğınlarının boğma yoluyla söndürülmesi için tasarlanmış bir defa kullanılan battaniyeleri özelliklerini kapsar.

CE olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>