Google Adwords Nedir ?

Bu yazımızda Google adwords nedir ? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Google adwords yani Google ücretli reklamın ne olduğunu, nasıl çalıştığını, nasıl kullanıldığını sizlere anlatmaya çalışacağım.

google adwords

Google ücretli reklam konusunda bizlere bir çok seçenek sunmaktadır, ancak bunların başında en çok bilinen 2 örnek yer almaktadır ki biz de bugün bunlardan bahsediyor olacağız.

Google reklam vermek için bir Google adwords hesabımızın olması gereklidir. Bu hesap olduktan sonra hesabımıza para yüklememiz gerekmektedir. Şuan Google da bir kampanya vardır ve 25₺ üzeri yüklemelere 100₺ hediye etmektedir.

Bu ücreti yüledikten sonra sıra reklam kampanyası oluşturmaya geliyor. Reklam kampanyası oluşturma ile ilgili de detaylı bir makalemiz yer almaktadır.

Daha sonrasında bu reklam kampanyalarımız onaylanır ve yayınlanmaya başlanır. Bu reklam kampanyalarında bir çok yöntem vardır. Örneğin metin arama , görsel reklamlar gibi. Mesela yaşar kıyak konusunda reklam vermek istiyorsunuz. Birisi Google da yaşar kıyak yazdığında ve aradığında reklamınız en üstte çıksın istiyorsanız reklamı oluşturabilirsiniz ama burada da öbek arama, tam eşleşme gibi seçenekler vardır. Yani yaşar kıyak aynen yazıldığında görün yada yaşar kıyak içeriyorsa görün gibi. Bir de görüntülü reklamlar vardır. Bir insan bir şey aradığında ya da bir siteye girdiğinde çerezler bunun bilgisini tutarlar ve siz başka bir siteye girdiğinizde o sitede google adwords kullanılıyorsa bu reklam alanında yaşar kıyak ile ilgili görsel reklam gösterilir.

Yada şunu da düşünebilirsiniz. Elinizde bir trendyol indirim çeki var ve trendyol’a girdiniz ve bir ayakkabı sepete attınız sonra çıktınız başka sitelerde geziniyorsunuz ve o sitelerde reklamlarda da ya trendyol ya da o ayakkabıyı görebilirsiniz, işte bu ilgili görsel reklam oluyor.

Daha detaylı bilgi nasıl yapılır ve adım adım anlatımını ileride yayınlıyor olacağız. Diğer detaylar ve google adwords kullanmaya başlamak için https://adwords.google.com adresini inceleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>